Burmistrz Miami dąży do „ najbardziej postępowych praw kryptograficznych “

„Chcemy mieć pewność, że wierzymy, że jeśli wszystko jest równe, wygramy” – powiedział burmistrz Francis Suarez.

Francis Suarez, który pełnił funkcję burmistrza Miami od 2017 roku, chce uczynić miasto najbardziej atrakcyjnym w Stanach Zjednoczonych dla osób z branży krypto i blockchain

W wywiadzie dla Forbesa opublikowanym w niedzielę Suarez powiedział, że prawodawcy w Miami przyglądali się polityce obszarów przyjaznych kryptowalutom, takich jak Wyoming i Nowy Jork, próbując promować zachęty regulacyjne dla krypto i blockchain na Florydzie.

„[Miami] upewnia się, że mamy najbardziej postępowe przepisy dotyczące kryptowalut” – powiedział Suarez. „Chcemy mieć pewność, że wierzymy, że jeśli wszystko jest równe, wygrywamy. Chcemy więc po prostu wyrównać szanse. Chcemy mieć pewność, że nikt nie ma nad nami przewagi w oparciu o prawa, które można łatwo zmienić ”.

Burmistrz Suarez nie opisał wyścigu o zwycięstwo regulacyjne jako walki między ustawodawcami w innych jurysdykcjach. Przeciwnie, dał Wyoming „pochwały za bycie mądrym” w przyciąganiu firm kryptograficznych, ale dodał, że „każde miasto w Ameryce i na świecie powinno próbować rozwijać swój ekosystem technologiczny”.

„Pracujemy nad upewnieniem się, że nasze zachęty są na miejscu, a nasze przepisy promują kryptowaluty i blockchain oraz są przyszłościowe”

Burmistrz wydał już kilka pozytywnych oświadczeń na temat Bitcoin Revolution i kryptowalut w ostatnich tygodniach, w tym skłonienie Miami do rozważenia pozwolenia pracownikom miasta na otrzymywanie płatności w BTC zamiast w dolarach amerykańskich. Zaproponował również, aby mieszkańcy Miami płacili za lokalne opłaty i podatki za pomocą kryptowalut, a także zainwestował część skarbu miasta w Bitcoin, co nazwał „najtrudniejszym” z trzech pomysłów.

Rozmawiał już z kilkoma znanymi postaciami ze społeczności kryptowalut, w tym spotkaniem ze współzałożycielami Gemini Tylerem i Cameronem Winklevossem. Wcześniej w tym miesiącu Tyler powiedział, że burmistrz „przewodzi rządom i bitcoinom”.

Burmistrz Suarez nie podał harmonogramu, kiedy te działania mogą wejść w życie dla 450 000 mieszkańców Miami, ale niektórzy członkowie społeczności kryptowalut najwyraźniej zwrócili na to uwagę. W zeszłym tygodniu Bitcoin 2021 ogłosił, że przeniesie się z Los Angeles do Miami na czerwcową konferencję kryptograficzną.