Stefan He Qin oskarżony o przestępstwa kryptowalutowe

Stefan He Qin oskarżony o przestępstwa kryptowalutowe, grozi mu 20 lat

Jeśli handlujesz lub inwestujesz w kryptowaluty, to prawdopodobnie nie są ci obce historie o przestępstwach kryptowalutowych, a najnowszy incydent dotyczy obywatela Australii o imieniu Stefan He Qin, który w momencie pisania tego tekstu jest oskarżony o kradzież aż 90 milionów dolarów w funduszach aktywów cyfrowych od różnych inwestorów.

Stefan He Qin mógł sprzeniewierzyć fundusze użytkowników

Stefan He Qin jest założycielem dwóch funduszy hedgingowych kryptowalutowych: Virgin Sigma Fund LP i VQR Multi-Strategy Fund LP. Według raportu wydanego przez amerykański Departament Sprawiedliwości (DOJ), Qin przechowywał pieniądze swoich Bitcoin Bank klientów przez lata i wydawał je na ekstrawagancje, które pozwoliły mu cieszyć się bujnym stylem życia, podczas gdy klienci pozostawali z pustymi kieszeniami.

Sprawa przeciwko Qinowi została złożona w czwartek i jest obecnie nadzorowana przez sędziego Valerie Caproni w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku. Oficjalne dokumenty sądowe sugerują, że Qin mógł być aktywny od 2017 roku, prowadząc dwa fundusze z siedzibą w Nowym Jorku, jednocześnie wydając pieniądze klientów na siebie.

Początkowo Qin nakłonił handlowców do zaangażowania się w jego fundusze, reklamując nowy algorytm handlowy, który opracował. Algorytm ten został zaprojektowany w celu monitorowania zmian cen na różnych cyfrowych platformach handlowych i zwiększania nagród finansowych dla rosnącej listy klientów jego funduszy. Niestety, żadne z ich pieniędzy nigdy nie poszły na zyskowne inwestycje, ale raczej na własne wydatki Qina, które obejmowały apartament i oddzielne transakcje kryptowalutowe dla niego samego, w tym te obejmujące początkowe oferty monet (ICO).

24-latek odbywał również regularne spotkania z klientami i rozmowy z public relations, aby zapewnić, że byli oni stale pod wrażeniem, że wszystko idzie dobrze. Prokuratorzy twierdzą jednak, że większość pieniędzy inwestorów zniknęła wkrótce po ich zdeponowaniu w funduszach hedgingowych. Mimo to, organizacje te zyskały taką renomę, że kolejni klienci zaczęli zajmować pozycje i inwestować.

Uważa się, że Qin wykorzystywał pieniądze nowych klientów do spłacania żądań starych klientów, co jest bezpośrednim przykładem działania w schemacie Ponziego. Działalność przestępcza została ostatecznie ujawniona pod koniec 2020 roku, kiedy Qin poprosił głównego tradera VQR o wstrzymanie wszystkich transakcji i przekazanie .

W oświadczeniu, prokurator USA Audrey Strauss skomentowała:

Stefan He Qin wydrenował prawie wszystkie aktywa z funduszu kryptowalutowego o wartości 90 milionów dolarów, którego był właścicielem, kradnąc pieniądze inwestorów, wydając je na odpusty i spekulacyjne inwestycje osobiste, a także okłamując inwestorów na temat wyników funduszu i tego, co zrobił z ich pieniędzmi. Cały domek z kart został ujawniony, a Qin czeka teraz na wyrok za swoje bezczelne złodziejstwo.

Jak dotąd, Qin przyznał się do winy w związku z jednym zarzutem oszustwa dotyczącego papierów wartościowych. Wyrok ma zapaść w maju, a następne 20 lat życia może spędzić za kratkami.

Dieser Beitrag wurde unter Crypto Live veröffentlicht. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.